На Франківщині туристів водитимуть шляхами «Бойківської солі»

0 1 712

Три громади Івано-Франківської області – Долинська, Калуська та Новицька – працюють над розробленням спільного туристичного маршруту під назвою «Бойківська сіль».

Днями в Долині для визначення головних локацій майбутнього туристичного маршруту побували фахівці, які працюють над написанням проєкту «Бойківська сіль». Вони, зокрема, відвідали Долинський солезавод, цікавий як туристична атракція.

Крім того, у Калуській ОТГ фахівці, залучені у розроблення проєкту, відвідали замулене джерело в селі Голинь, а в селах Петранка та Новиця оглянули криницю, шанці, засолену свердловину в лісі, походження якої наразі встановлюється.



До то ж експерти обстежили місце загибелі командира сотні УПА Матвія Сьомака (позивний «Гонта»).

На початку року у Калуші відбулася робоча нарада щодо проєкту «Бойківська сіль». Під час заходу, зокрема, визначили можливу стартову локацію маршруту – народний музей історії і трудової слави ТОВ «Карпатнафтохім» і ПрАТ «Лукор».

«Профіль музею — історичний. В його залах виставлено понад 700 експонатів про історію підприємства. Тут ви знайдете зразки калійних руд, продукції, оригінали і копії історичних документів, фотографії, вітчизняні та міжнародні нагороди підприємства», — розповів головний спеціаліст відділу розвитку підприємництва управління економічного розвитку міста Калуської міськради Віктор Павлів.

Як відомо, проєктну заявку Долинська, Калуська та Новицька громади готують на конкурс від Українського культурного фонду для програми «Культура. Туризм. Регіони».

Пріоритети оголошеного конкурсу – підтримка створення нових культурно-туристичних маршрутів з обов’язковим включенням об’єктів історико-культурної спадщини до них та розбудова партнерств між представниками секторів культури та туризму органів місцевого самоврядування з метою промоції культурного розмаїття регіону та розвитку культурно-пізнавального туризму.

 

SEEDS.org.ua за інформацією «Вікна»

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!