На фрі та чипси: в Україні запускають товарне виробництво нового сорту картоплі

0 589

Одна з найбільших агропромислових компаній України “Контінентал Фармерз Груп” активно розвиває напрямок картоплярства. Наразі виробник зацікавлений перспективною нішею – вирощуванням бульби сортів, що підходять для виробництва картоплі фрі. Компанія обрала сорт “Фонтане” від “Агріко Україна”, повідомляє SEEDS.

    • Для довідки: “Фонтане” – середньостиглий багатобульбовий високоврожайний сорт, що формує середнього розміру однорідні бульби з поверхневими вічками. Стійкий до парші звичайної та порошистої, вірусних захворювань. Добре зберігається. Має високий вміст сухих речовин, придатний для переробки на фрі та пластівці. Характеризується низьким рівнем вільгих редукованих цукрів. В Європі широко використовується для промислової переробки.

Цей тип бульби якісно відрізняється від інших, йдеться на сторінці компанії у Facebook.

“Сорт “Фонтане” доволі універсальний, його можна використовувати як столовий, для виробництва крохмалю й чипсів. Але насамперед він підходить для приготування картоплі фрі. Особливість сорту — високий вміст сухих речовин, а саме крохмалю. Це дозволяє сформувати якісний кінцевий продукт — палички фрі. Картопля цього сорту велика, на відміну від столового або крохмального. Калібр бульб перевищує 50 мм у поперечному перерізі. Вони мають видовжену овальну форму, що також важливо для формування палички фрі” — зазначив Орест Кравчук, керівник кластера “Картопля” у “Контінентал Фармерз Груп”.

Уперше сорт “Фонтане” на полях компанії висадили минулого року, щоб отримати першу репродукцію для насіннєвого матеріалу. У 2022 році виробник планує відвести під цей сорт 228 гектарів. Тепер “Контінентал Фармерз Груп” із перших виробників, які вирощують сорт Фонтане у промислових масштабах.

“Головне завдання, яке ставить перед собою компанія цього сезону, — відпрацювати технологію вирощування та сформувати товарний запас насіння”, – повідомляє виробник.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!