На Львівщині створять 3D тур унікальною вертикальною фермою

0 148

Новини зі Львівщини! Тут у місті Золочів працює унікальна вертикальна ферма гідропонного типу. У середньому тут одержують від 1,2 тис. до 1,5 тис. готової продукції на день (приблизно по 1 кг на 1 кв. м площі). Про це розповів Володимир Новий, один зі співзасновників та директор компанії “Green Wave Organic”, яка і створила даний комплекс, пише SEEDS.

Як зазначив фахівець Володимир Новий, речник онлайн-конференції “Вертикальні ферми: стратегії розвитку, робочі бізнес-моделі та ризики”, організованої Проєктом розвитку плодоовочевої торгівлі ФАО/ЄБРР, EastFruit та Sapienza Media, розроблена його командою вертикальна ферма орієнтована на вирощування салатів. трав, мікрозелені у досить великому асортименті. Компанія активно постачає свою продукцію до багатьох ресторанів Західної України.

«Комплекс вертикального вирощування зелені – це інноваційна авторська розробка, яка ставить перед собою мету надання людям якісних, екологічно чистих та корисних продуктів харчування за доступними цінами», – каже Володимир Новий, повідомляє East-Fruit.

Будівництво комплексу розпочалось у 2017 році. Вже у 2018 році компанії вдалося запустити перший робочий бокс з вирощування зелені. Після цього фахівці почали працювати над залученням різних підходів до виробництва та реалізації продукції. У 2021 році компанія спромоглася повністю модернізувати освітлення, оскільки ціни на деякі види діодів суттєво знизилися.

«Наш комплекс – це максимально автоматизований підхід.Він дає величезну можливість економії коштів рахунок надійності у продуктивному циклі. Організація посадки та збирання врожаю проводиться щодня. Таким чином, протягом цілого року ми маємо можливість постачати на ринок велику кількість високоякісних продуктів. Урожай ми збираємо щодня. Відповідно, доставка готової продукції також проводиться щодня», — розповідає Володимир Новий.

Для оптимального вирощування продукції на фермі створено унікальну систему освітлення, клімат-контролю, живлення та вертикальної гідропоніки.

«Наш підхід до реалізації цього проєкту був не таким, як в інших. Ми дуже довго вивчали проблематику всіх відомих на той час робочих комплексів і через вивчення ми абсолютно по-новому підходили до кожного з поставлених завдань. Хотів би звернути увагу на обігрів, охолодження, клімат-контроль. У нас у цьому питанні є дуже цікаві рішення. Це такий загальний підхід, який дає змогу створити енергоефективну систему повного клімат-контролю. У момент перегріву теплиці ми забираємо зайву енергію. Тут у нас також встановлений великий акумулятивний бак, у який ми цю енергію зберігаємо і потім користуємося нею кілька разів. Щобільше, хочу сказати, що кількість теплової енергії набагато більша, ніж потрібна нам для роботи самої теплиці, тому є можливість цю енергію використати повторно для інших комерційних цілей», — зазначив Володимир Новий.

Фахівець наголошує на тому, що на даній вертикальній фермі на 1,5 тис. кв. м на сьогодні одночасно росте 750 тис. рослин.

«Саме такий підхід утворює нашу унікальність на цьому ринку. Це великий вихід продукції з малих площ, відсутність витрат на опалення, повторне використання енергії як додатковий прибуток, екологічність та енергозбереження. Вертикальні комплекси можуть бути у різних локаціях. Їх можна розміщувати безпосередньо у місті та поблизу міста», — розповідає Володимир Новий.

Фахівець вважає, що створення комплексів вертикального вирощування є вкрай перспективним бізнесом.

«Вертикальні ферми такого типу – це вже не майбутнє, а реальність. Ферми, які ми розробляємо, не призначаються на продаж. Ми маємо бажання самим розвивати цей бізнес. Не тільки як розробникам, а і як виробникам продукції. Ми не плануємо продавати ці комплекси. Взаємодія з ринком планується лише через загальні проєкти, у яких ми залишаємося керуючим підприємством. Ну і запрошуємо до співпраці різних партнерів та інвесторів», – додав Володимир Новий.

Читайте також: Українська інноваційна вертикальна ферма Green Wave Organic виробляє півтори тисячі кг продукції щодня

На цей час представник компанії «Грін Вей» працює над розширенням асортименту продукції. У тестовому режимі вони реалізовують проєкт із вирощування на вертикальній фермі овочів (помідорів, огірків, гострого перцю), лікарських та декоративних рослин.

За словами фахівця, незабаром усі охочі зможуть самостійно ознайомитись з роботою комплексу та навіть почати співпрацювати з компанією.

«Наразі ми плануємо зробити 3D тур. Живі екскурсії вже не проводитимемо, бо є негативний досвід. Адже відвідування ферми великою кількістю людей має свої, скажімо так, «болючі сторони». Йдеться про різні комахи, принесені на територію комплексу. Крім того, ми плануємо взаємодію із великою кількістю людей, які займаються у сфері вирощування овочів через франшизи, які ми зараз тестуємо. Зараз наша компанія вже спілкується з багатьма, хто зацікавлений у цьому. У нас розроблено цікавий проєкт, він називається “Дочірня теплиця”. Це коли на дорощування рослини відправляються вже безпосередньо на місце їх реалізації», — зазначає Володимир Новий.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!