На Миколаївщині зацвіло найбільше в Європі орхідне поле

0 390

Травень – час цвітіння дивовижних орхідей. На Миколаївщині саме зацвіло унікальне орхідне поле розташоване на Кінбурнському півострові, яке місцевим прокурорам вдалось врятувати від бездумного розорювання та знищення.

У травні минулого року прокуратура Миколаївської області через суд повернула державі земельну ділянку площею 8 га на Кінбурнському півострові, де розташоване найбільше в Європі орхідне поле.

Земельна ділянка була незаконного надана Очаківською райдержадміністрацією у приватну власність громадянина для ведення фермерського господарства. На вказаній приватній ділянці виявлено чисельні рослини, види яких занесено до Червоної книги України.

Зокрема, масово зростають дикі орхідеї, щільність популяції яких на даній земельній ділянці складає у середньому 30-40 особин на 1 м. кв., а місцями досягає 150 особин на 1 м.кв.

Крім того, ділянка розташована в межах прибережних захисних смуг Чорного моря, озер Чернине і Черепашине.

Реагуючи на порушення, прокуратурою до Очаківського міськрайонного суду пред’явлено позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень Очаківської РДА, визнання недійсними державних актів на право власності громадянина на земельну ділянку та повернення її у власність держави, який задоволено в повному обсязі. Також принципову позицію прокуратури підтримав і суд апеляційної інстанції.

SEEDS.org.ua за інформацією прес-служби прокуратури Миколаївської області

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!