На молочному ринку України найближчим часом повинні відбутися істотні зміни

0 167

Перший місяць весни закінчився, але як будуть розвиватися ринкові тенденції в сезон «великого молока» поки неясно. При цьому молочники вже зараз усвідомлюють, що найближчим часом на ринку повинні відбутися істотні зміни.  

Ціни на сировину ще істотно не впали, але виробники молока вже заявляють, що заводи знову хочуть вирішувати свої проблеми за їх рахунок. В Асоціації виробників молока вимагають від переробників врегулювання проблеми, погрожуючи, як завжди, перспективою закриття ферм.

Тут доречно нагадати аграріям, що ефективно працюючі ферми і при зниженні ціни на одну гривню (від нинішнього рівня) матимуть рентабельність близько 30%, в той час як самі просунуті переробники будуть щасливі, якщо вийде спрацювати з рентабельністю в 10%.

Слід врахувати, що активні керівники сільгосппідприємств в цьому році мають більше шансів на залучення бюджетних грошей на свій розвиток, ніж в минулому. Навчені помилками 2018 року, вони вже добре уявляють механізм отримання дотацій.

27 березня Кабміном прийнято проект розпорядження про розподіл коштів за програмою підтримки тваринників на поточний рік. В цілому на ці цілі в бюджеті закладено 3,5 млрд. гривень. З цієї суми передбачається виплатити дотації 700 млн грн. на утримання корів, 700 млн грн. на вирощування молодняка ВРХ, 950 млн грн. в якості компенсації витрат на будівництво і реконструкцію тваринницьких ферм і підприємсв, що переробляють сільськогосподарську продукцію. Тобто, в цьому році навіть молочні заводи можуть претендувати на відшкодування витрат на реконструкцію.

SEEDS.org.ua за матеріалами ІНФАГРО

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!