На Одещині створили горіховий сад, при вирощуванні якого не потрібна ручна праця

0 409

Новини Одещини! Біля села Новоозерне розташувався єдиний в Україні горіховий сад, який закладений за стандартами промислового. При його вирощуванні не потрібна ручна праця, пише SEEDS.

Про це йдеться на сторінці Саф’янівської сільської територіальної громади в Facebook.

Ідея створити горіховий сад прийшла до керівника компанії ТОВ “ВОЛ – НАТ” Андрія Гука, коли він шукав альтернативний варіант зерноводству. Бессарабський край є доволі вразливим через часті неврожайні сезони, тому фермер змушений був шукати інший варіант зрощування культур. Так виникла ідея вирощувати волоські горіхи.

За консультацією Андрій звернувся до фахівців із Франції, які підтвердили, що клімат та ґрунти в Бессарабії підходять для цієї культури. Однак, необхідно підібрати відповідні сорти та забезпечити якісний полив. Вибір упав на два французькі сорти – Lara та Fernor, тому що саме ці сорти відомі своєю якістю, світлим кольором та надзвичайним смаком.

Читайте також: Як правильно вирощувати горіхи: помилки українських садівників

Закладка саду відбувалася протягом трьох років – з 2013 до 2015 року, а плодоносити горіховий сад почав у 2019 році. Перший повноцінний урожай обсягом 125 тонн підприємство зібрало два роки тому. Тоді працювали вручну. З минулого року врожай збирають за допомогою шейкера, який струшує горіхи з гілок, та спеціального комбайна.

Площа горіхового саду займає 91 га, де росте близько 17,5 тис. дерев.

Щоб плоди формувалися великими та привабливими, необхідно ретельно дотримуватись всіх агрономічних заходів: вчасне зволоження та внесення добрив, яке у компанії ТОВ “ВОЛ – НАТ” є автоматизованим.

Після збирання горіхів працівники компанії «ВОЛ-НАТ» їх чистять, калібрують, сушать та готують до реалізації. Господарство відправляє свою продукцію на експорт до країн ЄС, які цінують високу якість горіхів.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!