На півдні України вирощуватимуть посухостійкі культури льон і сафлор

0 587

Українське підприємство «Барбет» постійно експериментує з вирощуванням нішевих культур — гірчиця, нут, просо, сочевиця. Нині компанія відпрацьовує елементи технологій вирощування льону і сафлору.

Про це повідомив Олександр Гож, головний агроном підприємства, яке впроваджує органічне землеробство у Херсонській, Кіровоградській та Миколаївській областях.

«Найперспективнішими для вирощування у регіоні з дефіцитом вологи є більш посухостійкі та менш вибагливі культури — льон і сафлор, тому нині ми відпрацьовуємо елементи технологій їх вирощування» — розповів він.

Підприємство у своїй роботі принципово дотримується науково й практично обґрунтованої сівозміни. Господарства працюють за 4–5-пільної сівозміни, у якій частка бобових культур і сидератів сягає 20%.

Для «Барбет» стабільними культурами є озимі: пшениця, ріпак, горох, ячмінь. Площа під озиминою становить понад 50% структури посівів. Також до основних культур, які вирощують, належать ячмінь, соя, кукурудза та горох.

А от соняшник і ріпак — це стратегічно важливі культури для підприємства. Так, ріпак уже п’ять років вирощують під замовлення компанії виробника дитячого харчування HIPP.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!