На полях України колосяться нащадки “чорнобильських мутантів”

0 564

Мало хто знає, однак деякі вітчизняні сорти пшениці з’явилися на світ завдяки “чорнобильським мутантам”. Їх вивченням вже не один десяток років займається Лариса Бурденюк-Тарасевич – спеціаліст з більш як 40-річним досвідом селекційної роботи, повідомляє кореспондент SEEDS.

“Я вже більше 30 років з 1988 року займаюсь “чорнобильськими мутантами”. В 1986 році, коли трапилась аварія наш сорт “Білоцерківський 47″ знаходився в 10-и кілометровій зоні від реактора.

Тоді пшеницю ніхто не збирав – людей вивозили. Пшениця осипалася і тільки в 87 році генетики робили експедицію – вивчали повітря, воду на радіацію, побачили, що на землі зійшла падалиця”, – розповіла Лариса Бурденюк-Тарасевич під час Дня поля 2019 від ALFA Smart Agro.

За словами досвідченого селекціонера, пшениця два вегетаційні періоди пройшла в цьому страшенному радіаційному пеклі: “якщо хтось каже, що Чорнобиль не діє на генетику – ще й як діє. Ми отримали спельту, і не тільки… Там чудеса”.

За словами Лариси Бурденюк-Тарасевич відомий в Україні сорт “Либідь” одним із “батьків” має саме такого “мутанта” з Чорнобилю. В сорту “Ясочка” також батько з “мутантів” – ця пшениця має колосальну стійкість до посухи.

SEEDS.org.ua 

Следите за нашими новостями на Facebook  Telegram  Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!