На полях України росте все – навіть утеплювач для будинків

0 644

В Україні вироби з льону можна назвати традиційними, однак льняний утеплювач для будинків… Такого застосування для цієї рослини не очікував ніхто.

Та він є! Цей абсолютно екологічний і натуральний матеріал в Україні виробляють. Як давно і де – в інтерв’ю для seeds розповів представник “Української льняної компанії” Андрій Боженко.


– Як давно в Україні з’явився утеплювач для будинків з льону?

– Це абсолютно новий продукт. На ринок льняний утеплювач ми виводимо тільки останні 1,5 роки. В Україні крім нас його ніхто не випускає.

– Чи є вже клієнти для такого унікального продукту? І хто зазвичай бере його?

– Клієнти звісно ж є. Нас вже впізнають на ринку. Основні наші клієнти – це фізичні особи. Закуповують такий утеплювач для приватного будівництва. Утеплюють дерев’яні та цегляні будинки, перегородки, дахи.

Це унікальний екологічний продукт – чистий льон, без домішок. Все винятково з власного поля.

Ми вже майже 30 років вирощуємо льон на полях у Чернігівській області. Займаємось його переробкою. З нього ми виробляємо олію, мотузки, паклю, шпагат, натуральні лляні утеплювачі. Є навіть лляні круги для утеплення дерев.

– Звідки обладнання на вашому заводі?

– Не повірите: збереглося ще з часів Союзу…  Ми його, звісно, час від час реконструюємо: щось доводиться замінювали, щось – вдосконалювати.

– Скільки в рік вдається виробляти лляного утеплювача?

– Щомісяця в середньому від 5 до 8 тисяч квадратів. Виробництво не сезонне – працюємо практично цілий рік.

– Про олію питати не варто – продукт знаний і надзвичайно цілющий, а от мотузки… Сьогодні, у часи тотального пластику, навіщо їх купують?

– Для виготовлення копченостей. Підв’язують м’ясо, сало, перев’язують ковбаси. У цій справі натуральними мають бути всі компоненти.

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!