На Прикарпатті вирощують нові сорти та гібриди енергетичної верби

0 539

Енергетичні культури можуть частково вирішити сучасну енергетичну кризу, спричинену нестачею викопних видів палива. Якщо Україна тільки починає використовувати свій біоресурсний потенціал, то Швеція, Данія, Фінляндія, Норвегія вже створили високотехнологічний промисловий сектор біоенергетики.

Поблизу Івано-Франківська є полігон, на якому вирощують енергетичну вербу. Про це розповів асистент кафедри хімії Івано-Франківського національного університету нафти і газу Андрій Коцюбинський.

За його словами, співробітники кафедри намагаються тримати руку на пульсі і шукати вирішення важливих для сьогодення проблем. Науковці працюють над темами водної енергетики, хімії нафтопродуктів та їхньої переробки, старіння труб.

“Є тематика по енергетичних культурах. Коли висаджувати енергетичні різні рослини, які потім можна використовувати замість газу, до прикладу. Біля Івано-Франківська є маленький полігон, де ми вирощуємо енергетичну вербу Salix. З неї роблять брикети для опалення”, – каже Андрій Коцюбинський.

Нові сорти та гібриди енергетичної верби здатні забезпечити високу продуктивність біомаси для виробництва палива. Вирощують енергетичні культури на малопродуктивних землях, які не використовуються у сільськогосподарському виробництві.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Карпати

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!