На Сумщині мешканцям сіл допомагатиме Аграрна сервісна служба

0 144

На території Зноб-Новгородської громади, що на Сумщині, незабаром з’явиться Аграрна сервісна служба. Вона допомагатиме мешканцям громади у питаннях обробки землі, пише SEEDS.

Про це повідомив Леонід Сотніков, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Зноб-Новгородської селищної ради.

Реалізовуватимуть ідею ГС «Органічна Україна. Північ» та КП громади – «Зноба-Благоустрій» в рамках проєкту за підтримки Програми U-LEAD, пише Сумська облрада. Проєктом передбачено закупівлю необхідної техніки – мінітрактору з реверсною системою руху, навісним обладнанням. Також планується надання консультаційних агрономічних послуг мешканцям.

Читайте також: Українські крафтярі можуть отримати безвідсоткову позику на 11 місяців

Сума проєкту – понад 1,4 млн гривень. Вже восени 2023 року мешканці Зноб-Новгородської громади мають побачити перші кроки роботи служби, – повідомляє Ігор Агібалов, координатор проєкту, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Луганській області.

За його словами, головна цільова аудиторія проєкту – малозабезпечені та літні сім’ї, які, при належній підтримці, могли б збільшити обсяги вирощування плодово-овочевої продукції на власних земельних ділянках.

«Важливо, що одним з партнерів проєкту є Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей, який має достатню експертизу, щоб по завершенні проєкту бути залученим для консультування домогосподарств з аграрних питань та для забезпечення діяльності Аграрної сервісної служби. Придбана в рамках проєкту техніка може бути використана в якості інструменту проходження практики студентами», – прокоментував Агібалов.

Він підкреслив, що заходи проєкту також містять навчальну складову – сприяючи таким чином ініціативі створення кооперативу навколо комунального підприємства на території громади.

У перспективі, Аграрна сервісна служба має можливість розширення сфери охоплення клієнтів і на підприємців – початківців в аграрній сфері.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!