На Тернопільщині катастрофічно обміліла річка Збруч

0 74

На Тернопільщині рівень води в річищі Збруча катастрофічно знизився через обміління Дністровського водосховища. Про це повідомив науковий співробітник національного природного парку “Дністровський каньйон” Олександр Вікирчак, пише SEEDS.

“Обміліло водосховище через те, що була скинута значна частина води. Частина Дністровського водосховища заходила на річище Збруча, тому річка і видавалася дуже широкою. Насправді це було водосховище.

Зараз, оскільки рівень води в районі Збруча знизився приблизно метрів на 3-4, звільнилися від води значні прибережні площі, в тому числі і в межах національного парку “Дністровський каньйон”, тобто вже на Тернопільщині. Місцями оголилися прибережні смуги, навіть шириною до 100 метрів. Там, де берег крутіший, площі менші”, – розповів Олександр Вікирчак Суспільному.

За його словами обміління відбувалося поступово.“Скид води тривав весь травень. Можливо, він почався навіть наприкінці квітня. Там, де вода зникла раніше, частина дна водосховища вже починає заростати різноманітною рослинністю. Там, де вода зникла пізніше – потрісканий намул. Такого низького рівня води у водосховищі не було навіть у 2015-2016 роках, які були дуже посушливими”, – додає фахівець.

Читайте також: Мобілізація, логістика та відключення: сезон ягід цьогоріч отримав чимало перешкод

За словами Олександра Вікирчака, зниження рівня води завдало шкоди тваринам, які жили на території національного парку.

“Оскільки це був травень, то деякі види риб ще нерестилися, можливо, і червонокнижні: підуст і головень. Очевидно, ікра висохла і загинула. Загинуло багато раків, молюсків: беззубок, перлівниць. Дорослої загиблої риби ми не бачили. Вона вся поступово відійшла разом з водою”, – говорить співробітник нацпарку.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!