На Тернопільщині вирощують незвичайну ліщину з червоним листям

0 198

Чимало унікальних сортів ліщини вирощує господиня Олена Вівсік із міста Чортків Тернопільської області. З-поміж інших червоним листям виділяється ліщина Сирена. Вона має горіхи середньої величини, та з тонкою шкаралупою. Щороку дає хороший стабільний врожай.

Сорт Ранній Довгий — сильнорослий, його треба часто підрізувати – інакше виростають багато коротких пагінців, розповідає пані Олена. Плоди крупні та трохи сплющені, дозрівають в першій половині вересня.

“Замовила саджанець довгої ліщини на пошті. В наших краях такої немає. Прийшов у контейнері, тому не пошкодився при пересилці, — розповідає Олена Вівсік. — Не боїться ні хвороб, ні мошок. Ростиме хоч де, аби сонце й волога”.

Господиня садить кущі на відстані 3–4 м. Викопує яму, вдвічі більшу за корінь. Кладе на дно піввідра перегною, 200 г суперфосфату і 50 г калійної солі. Ставить саджанець і присипає землею.

“Після посадки два перші роки горіх не росте. У цей час розганяється корінь. А після повного вкорінення понесеться вгору, як ракета. За рік витягується від 1,5 до 2 метрів. Тому далі проріджую кущі”, – каже пані Олена.

“Для кращого запилення всередину куща прищеплюю пагін дикої ліщини. Ще простіше поміж садової осадити кущ дикої. У моєму саду кілька різних сортів, тому добре запилюються”, – додає господиня.

Пані Олена має сорти Косфорд і Барселонський, які дозрівають на початку вересня. Мають великі видовжені горіхи. Є не тільки самозапильними, а й хорошими запилювачами для інших сортів.

SEEDS.org.ua за інформацією gazeta.ua 

Слідкуйте за нашими новинами на Faceboo  Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!