На Вінниччині фермерам даруватимуть хати, аби ті врятували село від вимирання

0 2 650

На Вінниччині в селі Пісочин (Липовецький район) готові дарувати пусті хати, або продавати їх за копійки. Усе, аби врятувати село від вимирання. Зараз там живуть лише 13 людей. Немає магазину, медпункту та не їздять автобуси. 

Із Вінниці до Пісочина лише 60 кілометрів: спочатку –  польовою дорогою, потім – насипною.  Жодних знаків, що це населений пункт  немає, як і автобусних зупинок.

Можливість врятувати село від вимирання є, вважає  сільський голова Сергій Соболь. І цей шанс, на його думку, –  пусті, але придатні для життя хати: “Бачите, всередині – дві мебльовані кімнати, кухня, піч та комора. Треба прибрати, вчепити на вікна білі фіранки та обжитися.

Ось цю хату сільська рада віддасть безкоштовно. Пріоритет віддали би якимись молодим людям, перспективним, які хотіли б жити, розвивати це село, щоб воно не занепадало, щоб підняти його з руїн”. 

Інші хати в Пісочині можна купити за п’ять-вісім тисяч гривень. Якщо в село поїдуть люди, знову відкриють магазини, медпункт та пустять автобус,  –  переконані місцеві жителі.

На місці зруйнованих хат можна будувати еко- та органічні ферми,  вирощувати худобу, а у ставку – розводити на продаж рибу.  Хочеться вірити, що Пісочину це вдасться…

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Вінниця ОК

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!