На Вінниччині виробляють єдині в Україні макарони, які офіційно визнали дієтичними

0 3 290

Вінницьке підприємство «Мак-Вар Екопродукт» виробляє єдині в країні макарони, офіційно визнані дієтичними. Про це розповідає директор підприємства Олексій Вартаньян.

«Ми свої макарони позиціонували як продукти здорового харчування. Було багато питань від покупців та АМК: на якій підставі ви називаєте їх дієтичними? Тому вся продукція пройшла дослідження в НДІ ім. Л.І. Медведя.

За результатами випробувань і на підставі Висновку інституту, Міністерство охорони здоров’я України віднесло макарони «Здоров’я» до продуктів дієтичної групи», – повідомив Вартаньян.

За його словами, усі продукти з лінійки макаронів «Здоров’я» випускаються за оригінальною рецептурою з борошна суцільнозмеленого зерна грубого помелу з рослинною клітковиною.

«Спочатку ми виготовляли звичайні макарони, і тоді, в кінці 90-х, була шалена конкуренція. Наше підприємство в області було найменшим. Ми постійно відставали, бо в інших з’являлися нові обладнання і нові технології. А це – кошти, яких у мене не було. Тоді усі хотіли жовтих макаронів, з яйцями, хоча ніхто їх тоді не добавляв, то був барвник.

Так співпало, що в сина у той час виникли проблеми зі здоров’ям, потрібна була дієта. І поступово прийшло усвідомлення, що проблеми з травленням напряму залежать від того, що ми їмо. І тоді я зробив перші макарони з висівками. Вони вийшли коричневими, темними, хоча й дуже корисними, бо там багато вітамінів, і клітковина, яка уповільнює потрапляння цукрів у кров.

Тоді таких ніхто не робив, вони були дуже «страшні» з точки зору покупця. Був навіть випадок: коли я здавав їх на аналіз у санстанцію, вони мені навіть боялися давати висновок. Казали, може ти їх до Києва повезеш, хай вони скажуть, що ці макарони нормальні?» – згадує Олексій.

Тоді виробник почав шукати магазини здорового харчування та для діабетиків, щоб налагодити продажі.

«Я тоді зрозумів, що є ті, кому мої «страшні» макарони цікаві, і вони їм потрібні. Ці люди почали телефонувати і казали: а ось ми хочемо, щоб вони були ще й з іншими смаками і додатками. Тоді ми й розширили товарну лінійку, збагачуючи макарони шротами і травами», – каже Вартаньян.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Укрінформу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!