На Вінниччині з’явилось унікальне тепличне господарство на якому працює молодь з інвалідністю

0 1 056

В селі Дорожне неподалік від Вінниці Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю “Відкриті серця” облаштувала неймовірне тепличне господарство. Простір тепличного комплексу є безбар’єрним, тож тут можуть повноцінно працювати навіть люди на інвалідних візках.  

Керівниця проекту Світлана Демко розповідає, що Асоціація “Відкриті серця” працює з молодими людьми, більшість із яких визнані недієздатними. З багаторічного досвіду спілкування з ними жінка знає, що ця молодь хоче та може працювати. Утім непоодинокими є ситуації, коли в родинах гальмують розвиток дітей з інвалідністю, не даючи їм шансів вправлятись у самостійності та набувати нових навичок.

“На території наших соціальних майстерень молодь з інвалідністю працює у різних сферах: створюють сувеніри, обробляють деревину, виготовляють свічки та мило. Основна майстерня стосується догляду за рослинами. Упродовж останніх 15 років ми з командою Асоціації часто бували за кордоном і бачили, як цікаво та якісно бувають організовані місця для зайнятості людей із важкими формами інвалідності”, – розповіла Світлана Демко.

У межах втілення проекту теплицю площею 100 м2 обладнали автоматичним крапельним поливом, опаленням, освітленням, вентиляцією та кількаярусним устаткуванням для комплексного вирощування рослин. Завдяки задіяним технологіям вона працює цілорічно.Світлана Демко розповіла, що запуск роботи супроводжувався консультаціями фахівців тепличного господарства, експертиза яких допомогла грамотно налагодити стабільне вирощування рослин.

Навесні 2019 року тут уперше висіяли помідори, огірки, перці, брюссельську капусту, кольрабі, квіти й різноманітні пряні трави. На цей час на базі теплиці організовано вісім робочих місць, молоді люди працюють почергово згідно з індивідуальними графіками.

Цього року “Відкриті серця” орендували додаткову землю для обробки, тож тепер на території соціальних майстерень є 40 соток землі, де вирощують городину, щоб доповнити харчування підопічних і персоналу здоровими, екологічно чистими продуктами.

Асоціація вже другий рік поспіль повністю забезпечує овочами, консервацією та соліннями своїх представників і користувачів послуг реабілітаційних програм. Надалі продукцію, виготовлену в соціальних майстернях, продаватимуть — для цього нещодавно побудували “Крамницю здобутків”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією invak.info  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!