На виноградниках Півдня України виявлено нові види шкідників – дослідження

0 445

На виноградниках Півдня України було виявлено не лише численні осередки розмноження шкідників і активізації хвороб, а й нові види шкідливих організмів. Про це свідчать дані моніторингу виноградників Півдня України, який було здійснено спеціалістами Інституту виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова.

Загалом у виноградниках спостережено зміну видового складу шкідників і зростання їхніх популяцій. Особливо чітко це простежується на прикладі сисних комах – трипсів, цикадок і чотириногих кліщів.

Раніше у більшості виноградників ці види мешкали невеликими осередками й не завдавали відчутної шкоди. Однак останніми роками в результаті зміни стратегії захисту виноградних насаджень від павутинних кліщів (йдеться про успішний їх контроль) трипси, цикадки й чотириногі кліщі набули статусу економічно значимих шкідників виноградних рослин.

Видове різноманіття членистоногих у виноградних екосистемах потребує постійного спостереження, вчасного виявлення нових і найбільш шкідливих видів. У зв’язку з високими пристосувальними здібностями сисних шкідників сучасна система захисту виноградників потребує корекції, передусім оновлення асортименту пестицидів. Вона має враховувати вплив і відомих шкідників, і нових видів.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!