На внутрішньому ринку два роки поспіль зростає ціна на українські яблука

0 1 434

«Сади Дніпра» – одна з лідируючих компаній на ринку вирощування та експорту українських яблук, яка була офіційно запущена в 2016 році і протягом вже декількох років впевнено підтверджує у себе престижні міжнародні стандарти. Підприємство відоме не тільки завдяки високій якості своєї продукції, а й високотехнологічному інноваційному обладнанню.

Керівник проекту UApple Олександр Пахно поділився планами і перспективами команди на поточний рік, а також розповів, які тенденції і споживчі настрої простежуються на ринку яблук в Україні і на зовнішніх ринках останнім часом.


– Через погоду на ринку спостерігається дефіцит якісного яблука. Існує думка, що через це ціни на зовнішніх і внутрішньому ринках будуть рівні, що робить непривабливим експорт для виробників. Чи згодні Ви з цим?

– Я частково згоден з цим, тому що така тенденція простежувалася на початку сезону (серпень – вересень) і ціна на внутрішньому ринку дійсно була високою. Однак експорт не може бути непривабливим, оскільки експорт – це стабільність.

У минулому році було більше якісних яблук (сортів «Голден», «Гала») і ціна на складі становила приблизно 60 доларових центів (за яблуко). У поточному році ціна, скоріш за все, збережеться така ж, але при цьому в Україні вона може бути вже і вище.

У наступному році, коли буде багато яблук, більш якісних, вони будуть дешевше, але ціна на експорт завжди буде стабільно високою. Експорт для виробника – це «подушка», яка не залежить від врожайного року. Є клієнти, які купують товар, і ми з досвідом напрацювали свою невелику базу. Ми знаємо, хто з них більш скрупульозний, а хто менше, у кого які вимоги.

Я вважаю, що в цьому році дійсно буде більш привабливо продавати яблука в Україні, проте експорт ніколи не буде знецінений, якщо ми говоримо про перспективу і далекоглядності.



– Підбиваючи підсумки 2020 року, що можна сказати про внутрішній ринок українського яблука?

– Два роки поспіль на українському ринку ми спостерігаємо знижений валовий збір, яблук стає менше. Та й якість цих фруктів не дуже задовільний – морози, інші погодні умови істотно впливають на якість зібраного врожаю. І, так як яблук стає менше, якість їх, м’яко кажучи, не дуже, але ціна на внутрішньому ринку 2 роки поспіль зростає.

Цього року продавати яблука в Україні навіть трохи дорожче, ніж в минулому – ось вам і тенденція до подорожчання яблука.

Можу сказати, що минулий врожайний рік ми вже закінчили з прибутком, проте цей прибуток інвестували далі: в будівництво сховища і висадку нового саду.

В цьому році в наших садах будуть висаджуватися груші, і дадуть плоди недавно посаджені яблуні, навіть нинішнього сховища вже буде не вистачати, і ми будемо розширюватися. Крім того, купили нову сортувальну і пакувальну лінії, щоб повністю відійти від ручного сортування.

– На які першочергові аспекти слід звертати увагу садівникам, щоб отримувати високий урожай яблук високої якості?

– У нас все починається з вибору сортів. Коли ти ще нічого не купив, дуже важливо спочатку визначити необхідні сорти, які однаково популярні як на внутрішньому ринку, так на зовнішньому. Навіть якщо ти придбаєш сорт, який буде мати дуже високі смакові якості, але ніхто його не знає, то його і не будуть купувати. Це тягне за собою непідйомну маркетингову роботу.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!