На Волині фермер зібрав урожай з чужого поля

0 3 290

Жителі села Конюхи (Волинська область) звинувачують місцевого фермера у крадіжці урожаю сої з ділянки площею 14 гектар, а також у підробці підписів у договорах оренди. Поки комбайни підприємця молотили чужий урожай, селян на поле не пускали представники охоронної фірми. Наразі власники землі судяться з колишнім орендатором, повідомляє SEEDS.

Федір Торчинюк, голова Фермерського господарства “Надбання” протягом 13 років орендував цю ділянку. Згідно зі свідченнями родичів власниці землі, фермер жодного разу не виплачував орендну плату. Після смерті власниці пай перейшов у спадок до її сестри Галини Савчук. Вона розірвала договір оренди з підприємцем і засіяла ділянку соєю. Саме цю культуру днями змолотив колишній орендатор.

Сам Федір Торчинюк стверджує, що в нього є дійсний договір оренди на землю. Утім Галина Савчук говорить, що не підписувала угоди з фермером – той просто підробив її підпис. Через це жінка ще 8 місяців тому подала позов до суду. Судова тяганина триває досі.

Читайте також: У два рази зросли ціни на землю в Україні

Щоб уникнути суперечок між власниками землі та орендаторами, договір оренди, крім розміру та кадастрового номеру ділянки і терміну оренди, має містити інформацію про розмір орендної плати, умови та терміни її виплати, а також перелік санкцій за невиконання умов договору. Наразі мінімальний термін оренди земельної ділянки в Україні становить 7 років, а максимальний – 50 років.

Нагадаємо, за сто днів після відкриття ринку землі в Україні середня вартість гектара зросла вдвічі. Якщо ще в липні ціна становила в середньому близько 22 тисяч, то зараз – 44 тисячі гривень.

SEEDS за матеріалами Новини – 12 Канал

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!