На Волині не вродили чорниці

0 1 086

Чорниці цього року на Волині не вродили, – про це   розповів керівник відділу управління лісового господарства Волині Борис Бабеляс. На Поліссі ягоди збирають родинами. Для людей це – нагода заробити гроші.

Цього року чорниця не вродила, і приймають її заготівельники надто дешево, розповів один з місцевих “заготівельників” Микола Ясковець. “40 грн за кілограм, а на кілограм треба назбирати 1,5 літра. – А минулого року як було? – Минулого року було по 50, 53 навіть. Якщо цілий день – відра 3 набираємо, чотири”, – додає Микола Ясковець.

“Не дають нам ціни – того року було більше ягід і ціна була краща. Вже і ягоди кінчаються – а ягід нема. Часом, в серпні ще збираємо, а нема. Тяжко, але треба десь заробити. А ліс – ми виживаємо з цього. Повеземо на Луцьк, продамо, будемо мати гроші”, – додає збирачка чорниці Олена Ясковець.

Ягоди не вродили через малу кількість опадів, каже керівник відділу управління лісового господарства Волині Борис Бабеляс. І додає: ліміти на збір чорниць заготівельники не вибирають.

“Проведені розрахунки щорічної заготівлі грибів, ягід по аналізу останніх 7 років використовується на відсотків 8-10. Тобто, об’єми до заготівлі дуже великі, але дуже маленька частина їх використовується”, – розповів Борис Бабеляс, керівник відділу управління лісового господарства Волині.

На Центральному ринку Луцька, попри неврожай – десятки продавців чорниць. За склянку тут просять від 12-ти гривень.

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!