На Харківщині прокладають «Дорогу вина і смаку Слобожанщини»

0 168

Чугуївська міська територіальна громада у Харківській області працює над формуванням «Дороги вина та смаку Слобожанщини» як частини еногастрономічного маршруту України. Про це повідомляє пресслужба Харківської облради.

«Ініціативи створення проєкту «Дорога вина та смаку Слобожанщини» базуються на існуючих у місті Чугуїв традиціях виноробства та ремісництва, гастрономічних брендах, стратегуванні м. Чугуїв як міста  розвитку фестивального та подієвого туризму та розбудови територіальної локації «Місто майстрів» Агротуристичного кластера «Сіверський Донець», – йдеться в повідомленні.

Мета проєкту – розбудова еногастрономічного маршруту на території громад  Слобожанщини.

В межах реалізації «Дороги вина та смаку Слобожанщини» – за участю національних експертів Проєкту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» – триває розроблення першого пілотного еногастрономічного маршруту-мапи «Дороги вина та смаку Слобожанщини» з охопленням агротуристичних локацій території Чугуївської, Малинівської, Чкалівської, Дергачівської, Малоданилівської, Солоницівської, Циркунівської громад.

Проєкт створює Чугуївська міська рада спільно з ГО «Спілка підприємців міста Чугуєва», Харківською громадською організацією «Єврорегіон «Слобожанщина», ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» за підтримки Проєкту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».

Як нагадали в облраді, Проєкт Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» почав діяти з 2017 року та співпрацює з органами державної влади, обласними державними адміністраціями та обласними радами, органами місцевого самоврядування, виробниками, бізнес-асоціаціями, об’єднаннями споживачів, туроператорами та всіма іншими зацікавленими сторонами з метою вдосконалення системи географічних зазначень в Україні. Головний бенефіціар проєкту – Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.


Приклади успішності діяльності проєкту – це створені еногастрономічні маршрути («Дорога вина і смаку») Української Бессарабії, Закарпаття, Прикарпаття, Херсонщини, Криворіжжя.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!