На Херсонщині корови витоптали ціле поле озимих місцевого фермера

0 173

Фермерське господарство звернулось до суду з позовом до власника великої рогатої худоби про відшкодування шкоди у понад 46 тис. грн.

Як зазначається, фермер посилається на те, що стадо корів у кількості приблизно 100 голів витоптали та з’їли паростки озимої пшениці, якою було засіяно поле господарства.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив із того, що позивачем не доведено, що власником корів є саме відповідач, повідомляє firstregion.

За результатами апеляційного перегляду колегія суддів Херсонського апеляційного суду не погодилася з висновком суду першої інстанції. Так, апеляційним судом було допитано свідків, які повідомили, що бачили як син відповідача виганяв корів з поля фермерського господарства.

Суд апеляційної інстанції звернув увагу, що згідно із ч. 4 ст. 12 Закону України від 21 лютого 2006 року N 3447-IV «Про захист тварин від жорстокого поводження», шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує.

«При цьому, особливістю деліктної відповідальності за завдану шкоду є презумпція вини. Тобто відсутність вини у завданні шкоди повинен доводити сам завдавач шкоди. Оскільки у цій справі власник корів, будучи повідомленим про розгляд справи, не заперечував проти позову, не доводив, що шкоди завдано не з його вини, безпідставним є висновок про не доведення вини саме відповідача в заподіянні шкоди», — йдеться у повідомленні.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!