На Херсонщині розширюють площі під зрошенням

0 646

Незважаючи на збільшенню вартості транспортування води для зрошення, площі під поливними землями на Херсонщині заплановано розширити майже на тисячу гектарів.

Одразу дві агрофірми в селі Лиманецькому Бериславського та Новокиївка Каланчацького районів повідомили про намір уже цього року почати облаштування систем поливу відповідно на 132,8 та 811,5 гектара своїх угідь. Ще одне підприємство планує будувати поліетиленовий трубопровід для тих же цілей між селами Східне та Зеленівка під Херсоном.

Тож площа зрошуваних земель на Херсонщині вже до кінця року має зрости майже на тисячу гектарів. А цього не було б, якби полив справді став збитковим — у завідомо програшну справу інвестувати ніхто не збирається.

Щоправда, експерти радять: культури для вирощування на поливі варто підбирати, ретельніше оцінюючи їх ліквідність, аби не влізти у збитки. І орієнтуватися радше не на овочі, закупівельні ціни на які хаотично зростають і падають, часом не дозволяючи окупити виробничі витрати. А на сою, кукурудзу, рис та соняшник — все те, що має стабільний експортний потенціал.

Раніше аграрії Херсонщини були вкрай незадоволені тим, що транспортування води для зрошення цього літа подорожчало на третину, через що влаштовували акції протесту та зверталися до уряду.

SEEDS.org.ua за інформацією  golos.com.ua 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!