На Херсонщині відкрили експорт до Північної Америки за спрощеною процедурою

0 134

В результаті візиту першої Херсонської делегації в Канаду місцеві товаровиробники отримали можливість експортувати товари в Північну Америку за прощеною процедурою. Ця процедура підкріплена цілим пакетом стимулюючих преференцій, виражених в конкретних інструментах і сервісах. 

Сюди входить:

– безмитне ввезення товарів,

– податкові пільги,

– «єдине вікно підтримки експортера» (оперативне вирішення супутніх питань – у тому числі сертифікація, ліцензування, митниця, алгоритми дій),

– пряме спілкування в «одному місці» з представниками більш ніж 600 компаній (баєри, дистриб’ютори, представники торговельних мереж і великих виробників, інші імпортери/експортери),

– зосередження супутніх сервісів (логістика, складські приміщення, можливість перефасування, перепакування, складання/розбирання продукції під потреби ринку США і Канади),

– кадрове забезпечення,

– можливість відкрити власне представництво, власні виробничі потужності,

– доступ до фінансових інструментів (кредитування покупців, грантові гроші).

Ця можливість з’явилась в результаті домовленості  про комплексне співробітництво із Зовнішньоторгівельною зоною регіону Ніагара провінції Онтаріо (Канада).

Зовнішньоторгівельна зона – це форма вільної економічної зони, яка спеціалізується на розвитку міжнародної торгівлі (експорт/імпорт). Зовнішньоторговельна зона спеціально створена для того, щоб через неї проходило якомога більша кількість товару з усього світу.

Зовнішньоторговельна зона Ніагара (далі ВТЗ) – це територіально-адміністративна одиниця: площа 1 854,25 км², населення 431 346 чол, 12 міст, яка входить в провінцію Онтаріо. На її території знаходиться Ніагарський водоспад. Всі переваги ВТЗ діють на всій території регіону Ніагара.

У ВТЗ Ніагара є своє керівництво, що забезпечує всебічну комплексну підтримку експортерам, яка включає особисту комунікацію з канадськими федеральними органами і службами, а також ініціювання всіх необхідних рішень на урядовому рівні.

11 жовтня 2017 року в м.Торольд відбулася зустріч керівництва ВТЗ Ніагара з першою офіційною делегацією Херсонської області на чолі з в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Дмитром Бутрієм та за участі радника голови облдержадміністрації з інвестицій та генерального директора компанії «5 елемент» Володимира Білого. В результаті керівництво ВТЗ запропонувало розпочати співробітництво для того, аби відкрити доступ українським виробникам до ринку Північної Америки через ВТЗ Ніагари. В рамках домовленостей, уповноважені за розвиток співпраці, в найближчій час повинні відкрити представництво в ВТЗ, а також відібрати перші 10 компаній для виходу на Північноамериканський ринок за допомогою ВТЗ Ніагари.

Відзначимо, що географічно Ніагара знаходиться на кордоні з США. Навколо неї в радіусі 500 км (1 день доставки товару) проживає 160 млн осіб (міста Монреаль, Торонто, Оттава, Чикаго, Бостон, Нью-Йорк тощо). Детальніше – дивіться у презентації ВТЗ Ніагара.

Для розвитку досягнутих домовленостей в облдержадміністрації створюється управління регіональної політики.

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!