На Хмельниччині колишній директор телекомпанії почав займатись фермерством, – тепер вирощує бузину

0 84

Валерій Чабан змінив посаду директора хмельницької телекомпанії на фермерство. Тепер у селі на сотню жителів Ярмолинецької громади чоловік вирощує бузину та здає ягоди заготівельникам, пише SEEDS.

Коли почав садити бузину та вирощувати її в розсадниках, місцеві дивувалися, згадує підприємець.

Читайте також: Мобілізація, логістика та відключення: сезон ягід цьогоріч отримав чимало перешкод

“Ми з синами, як було ще все спокійно, вирішили спробувати таку тему, щоб вирощувати бузину. Всі дуже дивувалися з цього приводу, тому що казали, нащо її вирощувати? Її скрізь: і по лісах, і по полях, і по садах, і по фермах, що позбутися важко, бо це бур’ян, а ми знайшли собі інформацію, що, в принципі, з цього можна мати більшу користь.

Якщо ягода доглянута, то вона буде абсолютно якіснішою, кращою, і, в цілому, як кожна людина, прагнули заробити якусь копійку“, — розповів Валерій Чабан Суспільному.

Для цього, розповів Валерій, він купив сортову бузину, в якої більші ягоди, бо саме ягоди він здає заготівельникам: “Додають і в соки, і йде на виготовлення лікарських препаратів, на барвники беруть її”.Поки що, за його словами, особливих прибутків від здавання бузинових ягід не має, та в перспективі планує збирати пристойні врожаї й повернути вкладені в плантації гроші. Бо жодна інша рослина не має такої віддачі, як бузина.

“Навіть минулий рік показав, на молодих кущах було трохи ягід, десь тонну-півтори зібрали. І якщо з ферм і з полів здавали бузину, її приймали по вісім гривень, то мою приймали по 10-12 гривень. Зараз можна сказати, що йдуть величезні капіталовкладення.

По-перше, купували спочатку розсаду, потім черенкували, вирощували кущики молоді, витрат чимало на обробку землі, на підготовку, ми робили крапельний полив. Ми її обробляємо від шкідників, від хвороб”, – каже Валерій Чабан.

Крім бузини, підприємець вирощує інші ягоди та городину в парниках. Крім огірків, полуниці, солодкого перцю й кабачків Валерій цього року вперше вирішив влаштувати власний баштан та засадив на кількох гектарах кавуни.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!