На Закарпатті облаштували єдиний в Україні мінеральний гейзер   

0 229

В урочищі Петровець є єдиний в Україні мінеральний гейзер. Розташований він на території Міжгірського та Верхньогірського держлісгоспів.

Мінеральні води Закарпаття є унікальними і ні в чому не поступаються, а іноді і перевершують, імениті води Кавказу, Франції, Чехії, Польщі. Місцеві лісівники тримають мінеральне джерело на контролі.

Нещодавно біля унікального гейзера зробили озеро та запустили в нього рибу. Встановили бесідки, та відкрили кафе.

Природна пам’ятка з періодичністю майже кожні 2 години упродовж приблизно 10 хвилин вибиває іскристий фонтан заввишки 4 – 6 метрів. Все залежить від різних обставин та пори року. Свого часу за гейзером місцеві звіряли годинник, поки його не “вмістили” у трубу.

Вода з гейзера має лікувальний ефект, допомогає при різноманітних захворюваннях кишково-шлункового тракту. Раніше сюди приходили попити навіть олені.

Схожий геотермальний об’єкт є у словацьких Герлянах, і в 2002-му він занесений до списку Світової спадщини Юнеско та природних пам’яток Словаччини. Спостерігати гейзер сюди щороку приїжджають сотні тисяч туристів.

Вучківський гейзер і Міжгірщина загалом – популярні напрями для поціновувачів захоплюючих природних явищ та мальовничих краєвидів, – інформує  пресслужба Закарпатського ОУЛМГ.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!