На Закарпатті вивели морозостійкі сорти хурми та ківі

0 2 229

Родина Марущаків з Виноградова (Закарпатська область) вирощує екзотичні культури вже у двох поколіннях. Починала справу Лариса Марущак, а нині садом більше опікується її син Олександр. Загалом садівники вирощують близько 150 видів рослин. Банани, ківі, хурма, азиміна та інші екзоти ростуть тут як на закритому, так і на відкритому ґрунті, повідомляє SEEDS.

Крім розведення рослин та продажу саджанців, Марущаки займаються і селекцією рослин. Так, наприклад, вивели морозостійкі сорти ківі та хурми. Тепер експериментують з маракуєю та азіміною.

“Наразі найбільший попит є на саджанці хурми та ківі. Також почали активно цікавитися азиміною. Це нова для України культура. Планую вести її селекцію на зимостійкість, розмір та смак плоду. Що ж до інших культур, то для того, щоб хурма вижила та зростала без проблем, бажано садити її з південного боку якоїсь будівлі, яка опалюється взимку. Це даватиме додатково 1 – 3 градуси тепла. Також можна садити її біля глухого бетонного паркану. Протягом перших двох-трьох років після висаджування саджанців перед зимівлею варто на коріння насипати велику купу листя, а сам штамбик обмотувати агроволокном. Це ще плюс 2 – 3 додаткових градуси тепла, тому хурма виживе”, – розповідає Лариса Марущак.

Крім садів у господарстві є дві теплиці та розсадник. Роботи тут є на 365 днів на рік, розповідає Олександр. Так, лише на полив під час спеки витрачається три години на день. Марущаки постійно розвивають господарство та інвестують в нього.

SEEDS за матеріалами Перший Кабельний

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!