На Закарпатті волонтери зі всієї України допомагали боротися із пересиханням Долини нарцисів

0 206

У Закарпатській області волонтери розчистили славнозвісну Долину нарцисів, аби врятувати її від пересихання. До акції приєдналося більше 150 волонтерів зі всієї України, пише SEEDS.

Захід провели у рамках проєкту ГО “Дунайсько-Карпатська програма” “Врятувати Долину нарцисів” за фінансової підтримки European Outdoor Conservation Association.

“Волонтери очистили вологі луки після зрізання кущів на площі близько 20 га, зробили три загати на меліоративних каналах, а також підготували десятки в’язок із попередньо зрізаних гілок, що також будуть використані для будівництва загат.

Ці роботи покликані затримати у повноводний період якомога більше води, щоб підтримати луки із нарцисом вузьколистим у посушливий період. Це допоможе відновити водний режим найбільш цінних ділянок Долини, а отже зберегти унікальні угруповання з домінуванням нарциса вузьколистого та близько 20 інших видів рослин Червоної Книги України, що також зростають на цій території та потребують високого рівня зволоженості”, – повідомили у Facebook представники Дунайсько-Карпатської програми.

Наразі існує величезна проблема із гідрологічним режимом, тому науковці постійно працюють над тим, щоб забезпечити підняття ґрунтових вод та забезпечити Долину нарцисів життєдайною вологою. Це особливо важливо, зважаючи на глобальні кліматичні зміни.

Читайте також: У Львові з’явилися екоготелі для комах

“Влаштовані під час акції загати є простими й економічно дешевими у виконанні та напрочуд ефективними у затриманні вологи на території Долини нарцисів”, – розповів завідувач лабораторії екологічного моніторингу, кандидат наук, старший науковий співробітник Петро Папарига.


Долина нарцисів” — заповідний масив в урочищі Кіреші, за 4 км на схід від міста Хуст на Закарпатті. Із 1992 року — у складі Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!