На Житомирщині відновлюють історичний тисячолітній колодязь

0 171

На місці слов’янського городища в урочищі Бабина Гора в Олевську, що на Житомирщині, тривають роботи з облаштування тисячолітнього колодязя, який планується перетворити на цікавий туристичний об’єкт, де кожен зможе скуштувати джерельної води.

Археологічні розкопки колодязя розпочалися у 2013 році. На думку археологів, він був ключовим елементом укріпленого поселення, яке згодом стало центром одного з древлянських племен.

Колодязь глибиною 12 м був вирубаний у твердій породі у VIII ст. Інструменти та технології, що при цьому використовувалися, — предмет дискусій вчених та спеціалістів.

Вчені припускають, що колодязь припинили використовувати у Х ст., і пов’язують припинення його експлуатації із відомими за літописними повідомленнями походами княгині Ольги проти древлян.

За період розкопок і дослідження цього унікального об’єкта, що увійшов до списку Топ-5 знахідок українських археологів у 2017-му, вдалося знайти значну кількість артефактів, які потрапили до колодязя під час його експлуатації та подальшого заповнення після загибелі городища.

Чимало знахідок увійшли до нових експозицій, що поповнили фонди міського краєзнавчого музею. В подальшому древлянський колодязь буде включено до експозиції музею-скансену “Древлянський град”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!