На Житомирщині запускають проєкт створення сімейних молочних ферм

0 323

У Баранівській міській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) на Житомирщині запускають проєкт створення сімейних молочних ферм, що дозволить господарям корів заробляти більше на реалізації молока.

Про це повідомила керівник проєкту “Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ” Оксана Загорська.

“Жителі сільських територій Баранівської ОТГ першими у Житомирській області приєднаються до проєкту “Створення сімейних молочних ферм”. Цьому передуватимуть семінари, що проходитимуть по селах громади, а потім всі бажаючі відвідають сімейні молочні ферми, що вже працюють в інших областях, аби ознайомитися з їх реальними можливостями та перспективами. Перевага сімейних ферм у тому, що вони можуть реалізувати молоко за вищою вартістю, ніж звичайні власники корів”, – пояснила Загорська.

За її словами, фахівці проєкту нададуть селянам фахові консультації щодо облаштування ферм. Крім того, мова йде про взаємні чесні ринкові правила, коли власники відповідають за показники жирності молока, а закупівельники гарантують адекватну ціну.

Крім того, об’єднана громада планує у рамках співпраці із ТОВ “Укрмілкінвест” укласти договір на прийом молока від членів сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Мілка-2018”, який створений за грантової підтримки ЄС.

Наразі у кооперативі 38 членів, серед яких одне фермерське господарство, і вже є селяни, які хочуть до нього приєднатися. У теплі пори роки за добу там можуть реалізувати 600-800 літрів молока, але восени і взимку рівень надою знижується до 200-300 добових літрів.

Партнерами проєкту, які готові купувати молоко в Баранівській ОТГ, є такі підприємства, як Радивилівський молокозавод, “Молокія”, “Галичина”, “Хмельницька маслосирбаза”.

Нині у рамках проєкту “Створення сімейних молочних ферм” успішно працюють 17 молочних ферм у Рівненській, Хмельницькій, Волинській і Тернопільській областях. Крім того, ще 29 ферм приєднаються до кінця цього року.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Укрінформ

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!