НААН пропонує аграріям орендувати вільні землі

0 425

Національна академія аграрних наук України (НААН) пропонує передавати аграріям в оренду землі, які не використовуються. Про це заявив президент НААН Ярослав Гадзало, повідомляє прес-служба академії.

“Планується, що частина земель, яка на сьогоднішній день не використовується, буде передаватися в оренду для сільськогосподарського використання на термін до 7 років. Цей процес повинен відбуватися прозоро, без різних спекуляцій.

Тому нашою академією був створений і переданий до відповідного комітету Верховної Ради проект закону, який передбачає внесення поправок до деяких законодавчих актів, що регулюють передачу в оренду земельних ділянок, що знаходяться в постійному користуванні наукових установ. Він покликаний зробити процес передачі прозорим, без прихованих схем і маніпуляцій”, – пояснив Ярослав Гадзало.

Завдяки запропонованим доповненням будуть чітко прописані терміни, на які земля передається в оренду. В даному випадку вони становлять не більше 7 років.

“Також, щоб уникнути спекуляцій на ринку землі, нами було запропоновано доповнити частину шосту статті 93 Земельного кодексу України, та статті 8 Закону України “Про оренду землі”, що стосуються передачі ділянки в суборенду, наступними словами: “крім земельної ділянки державної власності, яка передається в оренду з постійного користування наукових установ, організацій, підприємств НААН”, – розповів президент НААН.

За його словами, ще одним важливим пунктом, який повинен не допустити тіньові схеми і незаконне використання земель НААН, є той момент, що укладення договору оренди земельної ділянки із земель “Національної академії аграрних наук України” буде здійснюватися за результатами аукціону через систему ProZorro.

SEEDS.org.ua за інформацією НААН

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!