Над полями і садами України курсують вітчизняні літаючі трактори

0 3 241

Літаючий трактор. Тільки так, і не інакше називаються дрони українського виробництва від ТОВ “ІТ КІТ”. Ці дрони виключно мирні, працюють тільки на благо агросектора, розповів в інтерв’ю для SEEDS під час виставки “Битва Агротитанів-2019” директор ТОВ “ІТ КІТ” Владислав Юсім.


– Літаючий трактор – це принципова назва?

– Так. Він позиціонується вже як літаючий трактор, а не дрон, тому, що призначений виключно для полів, для роботи тільки на благо агросектора.

Один такий літаючий трактор може обробити за день (якщо з погодою пощастить) при повному завантаженні 100-150 гектарів.

– Літаючий трактор продається, чи тільки здається в оренду?

– Ми плануємо займатися послугами. Однак вартість такого трактора можна оцінити приблизно в 10-12 тисяч доларів.

– Наскільки це дешевше, ніж закордонні аналоги?

– На сьогоднішній день виходить однозначно дешевше, відсотків на 40. Це український продукт! Ми його робимо тут. Він на 70% складається з українських деталей. На жаль, але є такі вузли, як мотор, пропелери, датчики, які в Україні, на жаль, не виробляються і ми змушені їх купувати.

А ще наш літаючий трактор розмитнювати не треба – за рахунок цього і виходить все набагато дешевше.

– Скільки в рік можете зробити таких тракторів?

– З сьогоднішніми нашими потужностями можна за рік легко зробити до 500 штук.

– Чи знайдеться так багато покупців в Україні?

– Легко. Але, повторюся, ми плануємо займатися послугами на цьому ринку. Ми хочемо захистити самого ж покупця, який витратить багато грошей, але не пройде навчання (багато людей в нашій країні намагаються на такому заощадити) і, за секунд 40, він втратить всі вкладені гроші – велика ймовірність розбити такий трактор.

І надійніше, і дешевше заплатити за послугу зрошення. Ми цим вже 3 роки займаємося і у нас вже є певний досвід. Зрошення гектара приблизно обійдеться в 250-300 гривень.

– Чи багато персоналу у вашій фірмі?

– Поки у нас в команді тільки 4 людини. Але на наступний рік ми плануємо розширюватися: нові точки відкриються в 18 містах України. Відтак буде вже 18 операторів, і по 4 дрони в кожному місті.

Почнемо розширення з найбільших аграрних районів країни. Ми хочемо так скласти карту покриття, щоб не треба було з Києва доставляти дрон, скажімо, до Львова. Це дозволить знизити і вартість послуг для фермерів.

– Чи довго навчатися майстерності “водіння” літаючих тракторів?

– Максимум тиждень. Не так все складно. Ми настільки все спростили завдяки своєму програмному забезпеченню, що навіть десятирічна дитина може ним керувати після навчання. Програмне забезпечення – це 80% успіху.

– Що можна зрошувати за допомогою ваших літаючих тракторів?

– Поля, дерева, плантації, ягідні ферми. Все що завгодно. В цьому році ми працювали з лохиною. У планах експериментальне співробітництво з горіховодами під Києвом і Одесою. Там плантація близько 500 гектарів.

Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!