Найбільша равликова ферма України скорочує виробництво

1 1 875

Пандемія вплинула на равликовий бізнес – обсяги експорту скоротились, а фермери навіть були змушені годувати делікатесом свиней. Утім, цьогорічні прогнози для галузі більш оптимістичні, повідомляє SEEDS.

Найбільша равликова ферма в Україні розташована у Харківській області. Господарство розміщується на ділянці площею 30 гектарів. Тут вирощують мільярди равликів щороку. Щоб черевоногі не тікали, паркан ферми змащують сіллю та солідолом.

Господарство планували розширити, утім, через коронакризу довелося від цього відмовитись, говорить один із власників ферми Валерій Ігнатов. До пандемії господарство продавало 200-300 тонн делікатесу на рік, зараз продажі скоротились у десятки разів. Зменшились не лише обсяги продажів, а й оптова ціна делікатесу. Через відсутність ринку збуту господарство використовувало равликів, як корм для курей та свиней, адже продукт має високий вміст білків.

Сезон равликів лише почався. Протягом літа вони зростатимуть, а восени слимаків очистять та заморозять. Через зменшення попиту підприємство Валерія Ігнатова цього року скоротить обсяги виробництва втричі.

SEEDS.org.ua за матеріалами ICTV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Прохожий пише

    С удовольствием покупал бы равликов, но их нет в продаже в ведущих торговых сетях, рекламы и информации также нет.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!