Найбільше в Україні аквапонічне фермерське господарство працює на Херсонщині

0 236

Фермерське господарство «Лиманськ» має найбільшу в Україні аквапонічну ферму, що займає 0,2 га, для вирощування в одному басейні риби й екологічно чистого салату.

Аквапоніка базується на природній співпраці між водною флорою та фауною, поєднує в собі вирощування риб та рослин у воді. Аквапонікою у промислових масштабах займаються фермери по всьому світу, опановують її і в Україні. Переваги аквапонічної ферми «Лиманськ» у тому, що продукти життєдіяльності риби використовуються як природні добрива для вирощування зелені. Замість додавання хімікатів рослини можуть всотувати необхідні елементи з води, в якій живе риба. Аквапонічні ферми допомагають економити ресурси, зменшуючи вуглецевий слід від сільськогосподарської діяльності. А використання природних речовин в сотні разів скорочує застосування хімікатів в агросекторі, що позитивно впливає на стан довкілля і якість продуктів.

Господарство «Лиманськ», з басейном у 100-150 м3, першим на теренах України розвиває аквапонічне фермерське господарство в такому масштабі. Екологічно дружня складова проекту допомогла фахівцям отримати фінансування в рамках програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Завдяки підтримці від ЄС та ЄБРР фермери запатентують власні розробки і розширять тестування своєї моделі.

SEEDS.org.ua за матеріалами EcoTown

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!