Найбільший кизиловий сад в Європі розташований в Запорізькій області

0 482

Вісім років тому в Запорізькій області заклали великий кизиловий сад. Наразі він є найбільшим в Європі. Популярність кизилу в Україні зростає. З ягоди виготовляють варення, джеми, соуси, вживають її і сирою. Кизил містить велику кількість заліза та інших поживних речовин, зокрема, вітаміну С в ягоді навіть більше, ніж у смородині, повідомляє SEEDS.

Найбільший кизиловий сад має площу 15 гектарів. Його заклали 8 років тому. Наразі з плантації кизил продають підприємцям по 35 грн за кілограм. Реалізують продукцію тоннами. Попит на ягоду зростає, тому власник господарства Сергій Ольшанський планує розширятися – наступного року висадить ще 2 гектари саду.

На Запоріжжі вирощують білий, жовтий, кораловий, червоний сорти кизилу. Вони відрізняються не лише за кольором, а й за смаком та вмістом цукру в ягодах.

“Кизил сортуємо за стиглістю та розміром. Для варення підходять тверді, можливо, трохи незрілі ягоди – вони зберігають форму, не розварюються. М’який кизил відбираємо для соусів, на сублімацію. Ягода дуже корисна: допомагає знизити рівень цукру в крові, нормалізувати тиск, покращує роботу шлунково-кишечного тракту. Недарма кизил часто додають до продукції дитячого харчування”, – зазначає Сергій Ольшанський.

Якщо говорити про роздрібні ціни на кизил в Україні, то на ринках ягода вартує дешевше, ніж в магазинах. Утім ціни коливаються – від 15 гривень за літрову банку у регіонах до 50 грн за кілограм у Києві.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS за матеріалами ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!