Нанокристали для захисту садів від заморозків: новинка від американських вчених

0 7

Яблуневі та вишневі сади будуть захищені від наслідків заморозків, і ця можливість може з’явитися найближчим часом. Таку новину повідомив AgroPortal.

Захист вишень, яблунь та інших плодових дерев дадуть нанокристали, розроблені науковцями з Університету штату Вашингтон. Досліди, проведені з нанокристалами, дали позитивний результат.

Ідеться про унікальний розчин, виготовлений з рослинного матеріалу, яким обробляють бруньки плодових дерев під час весняних заморозків. Перші польові випробування порадували результатами, але розробники на чолі з професором, директором Центру точних і автоматизованих сільськогосподарських систем WSU Цінем Чжанго продовжуватимуть випробування ще упродовж трьох років з метою поліпшення дозування розчину і його застосування. Зокрема вивчатимуться теплові властивості нанокристалічного аерозолю та механізм його дії для зменшення шкоди, яку завдають заморозки. Розробники також сподіваються, що нова технологія матиме значний вплив на сільськогосподарське виробництво.

Як зазначив Цинь Чжанг, нанокристали можна буде застосовувати не тільки для захисту плодових дерев, а і для багатьох інших сільгоспкультур.

Leave A Reply

Your email address will not be published.