Наразі пропозиція кавунів в Україні обмежена

0 74

Аномальні погодні умови, які спостерігались навесні і влітку (низькі температури, зливи) призвели до затримки сезону польових кавунів в Україні. Фермери зазнали збитків, оскільки подекуди змушені були висіювати насіння по кілька разів, повідомляє SEEDS.

“Українські кавуни ранніх сортів вже надійшли в продаж. Як відзначають виробники, сезон почався із запізненням на кілька тижнів, у зв’язку із затяжними дощами і не зовсім типовими погодними умовами для цієї пори року. Навесні дощ і град також завдали шкоди урожаю баштанних в Україні. З огляду на те, що весна була холодною, багато розвинулося захворювань рослин, це негативно вплинуло на врожай. Це навіть призвело до того, що багатьом виробникам доводилося пересівати кавун. Тому на поточний момент пропозиція кавунів на ринку обмежена. Очікується, що в кінці липня фермери вийдуть на ринок з масовим продажем кавунів”, – зазначила в коментарі для Agravery.com Катерина Звєрєва, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Читайте також: Дегустацію кавунів та агротури на баштани влаштовують на Херсонщині

Щоб уникнути збитків, виробники кавунів шукають інші шляхи. Зокрема, йдеться про намір організованого експорту. Також у Херсонській області практикують гастрономічний зелений туризм – поїздки на баштани. Ініціатором подорожей є Олександр Синенко, засновник ПП «‎Александр А. Синенко»‎ та ТОВ «Південний Експорт ЛТД».

“Такі подорожі організовують саме на базі нашого підприємства. У рамках цього проєкту ми співпрацюємо з khers-on.com, з туристичними операторами. Уже в серпні будемо зустрічати туристів. Відпочивальники зможуть побачити баштани, дізнатися більше про історію появи кавунів та динь на півдні України, їх вирощування, та чому Херсонщина ідеально підходить для цього. Також до туру входить обов’язкова дегустація кавунів. Крім того, готуємо майстер-класи, щоб навчити туристів правильно обирати баштанні”, – повідомив Олександр в коментарі для SEEDS.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!