Наступного року ціни на малину можуть обвалитися: дізнайтеся чому

0 106

Цього року ціни на малину в Україні були рекордними (оптові досягали 75-90 грн за кілограм). Протягом кількох тижнів котирування навіть зрівнялися з цінами на лохину. Раніше такої ситуації на ринку не спостерігалось. Високі ціни зробили малину досить привабливою культурою для українських фермерів – попит на саджанці уже пожвавився. Утім, зростання пропозиції наступного року може призвести до обвалу цін, повідомляє SEEDS.

Ситуація з пожвавленням інтересу до вирощування малини після зростання цін та їх подальшим різким зниженням на українському ринку вже спостерігалась у 2017-2018 роках, пише EastFruit. Тоді економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак назвав це явище “Малиновий бум”.

У 2017-2018 роках було зібрано рекордну кількість малини. Водночас виробники не подбали про ринки збуту, можливості заморозки. І якщо в 2015 році оптові ціни на малину досягли 40-45 грн за кілограм, то в 2017 році – уже 15-20 грн за кілограм. Надмірна пропозиція української замороженої малини низької якості призвела до обвалу цін на світовому ринку. Після цього частина гравців вийшли з бізнесу.

Утім “Малиновий бум” мав і позитивні наслідки. Зокрема, через низьку вартість зріс інтерес до ягоди з боку харчової промисловості, обсяги споживання малини у світі зросли. В Україні ж почали будувати високотехнологічні підприємства для заморозки ягоди. Усе ж, наразі таких підприємств недостатньо, щоб задовольнити потреби галузі, а закладання нових плантацій, яке вже спостерігається, може призвести до “Малинового буму 2” та обвалу цін наступного року, вважають аналітики EastFruit.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!