Навала дешевого іноземного молока змушує українців вирізати худобу

2 2 156

В Україні вітчизняну молочну продукцію витісняє іноземна. Вона дешевша, а відтак – має більший попит у споживача. Виробляти молоко в Україні дедалі менше вигідно. Брак державної підтримки вітчизняного виробника зумовив надлишок більш доступного продукту із ЄС.

Сьогодні українські фермери не заробляють, а ледь “виходять у нуль”. Тримати худобу – збитково, і молочники збувають тварин.

“Почали вирізати худобу. Останні три місяці дуже масштабно почав заходити імпорт. З тієї ж Європи, з Білорусі. Ця ніша дуже швидко замінюється європейською”, – коментує власник тваринної ферми Володимир Хвостов.

Підприємство Хвостова нараховує 1,5 тис. корів, які виробляють щодня 40 тонн молока. До 2016 року держава відшкодовувала ПДВ, у 2018 році – давала дотації, а у 2020 році жодного привілею для національних молочників немає.

Поряд з цим, європейці про своїх фермерів дбають. До прикладу, фермер у Парижі отримує 580 євро на корову на рік. Це – 15,5 тис. грн, або у 22 рази більше, аніж фермер в Україні.

Більше того, ЄС підтримує виробників молока шляхом компенсації збитків, зумовлених падінням ринкової ціни. Якщо собівартість молока становить 50 євроцентів, а ціна на ринку – 35 євроцентів, то різницю у 15 євроцентів фермеру виплачує держава.

Українцям про таку допомогу можна тільки мріяти, каже експерт асоціації виробників молока Олена Жупінас.

“Європейський фермер платить ПДВ державі у розмірі 5-6%, український – 20%. Підтримку на корову європейські фермери мають, українські – на цей рік не мають. І на додаток – процент по кредиту: 0-2% у ЄС і 20% – в Україні. І це ще добре, якщо ти візьмеш кредит під такий процент”, – аргументує експерт.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією ICTV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
2 Comments
  1. Василь пише

    Мабуть щоб змінити хоч якось ситуацію на краще, уряд мав не просто декларувати про підтримку, а конкретно виділити на дотації фермерам кошти, це в першу чергу, а щоб менше завозили імпортного молока, то ввести митний акциз, щоб після розмитнення імпортне молоко було в ціні власного виробництва, тобто поставити виробника і імпортера в рівні умови.

  2. Иванна пише

    Раньше Украина кормила республики Советского Союза. Те, кто завозит импортное молоко, делает вред нашему государству

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!