Названо найприбутковіші та найзбитковиші овочі минулого сезону

0 746

Серед овочів в сезоні 2020-2021 років найзбитковишим було вирощування цибулі, найприбутковішим – гарбуза. Про це розповів Павло Булгаков, міжнародний консультант зі зберігання, що базується в Херсонській області.

За словами експерта, собівартість вирощування цибулі на Херсонщині цього сезону склала 2.20-2.30 грн. За такою ж ціною фермери й продавали цибулю гуртом. При цьому не враховувалася вартість збирання, доставка до складу, сортування, витрати на зберігання, повторне сортування, пакування, вартість упаковки.

«Щоб цибуля була беззбитковою, на гуртовому ринку вона має коштувати 4.50 -5.50 грн/кг. Для фермерів, що орендують приміщення для зберігання нульова рентабельність складає  5.50 грн/кг, для тих, хто має власні склади, і зміг зберегти цибулю без застосування охолодження – вона нижча», – сказав Павло Булгаков.

За його словами, найбільш прибутково цього сезону було вирощування та зберігання гарбуза. Цей овоч дешевий у вирощуванні, його можна зберігати без холодильних камер лише зі штучною вентиляцією. Але при цьому важливо добре знати нюанси вирощування та зберігання саме гарбуза.

Вирощування та зберігання моркви було збитковим, також збитковим було вирощування білої цибулі, червона цибуля була прибуткова тільки на початку сезону. На буряку є невеликий заробіток. Збиткова й капуста. Пекінська капуста – хоч і має ціну, але дуже мало якісної продукції.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!