Не всі фермери України зможуть зібрати малину вчасно, – бракує робочих рук  

0 258

Через коливання цін, брак робочих рук, багато фермерів не можуть зібрати малину вчасно. Середня урожайність цієї ягоди в Україні цього сезону утримується на позначці 8-12 тонн з гектара, пише SEEDS

Такий прогноз висловлює засновник компанії «Ягоди Волині» Віталій Ішмурат.

Читайте також: Сьогодні лінії для пакування овочів потрібні навіть дрібним фермерам – бракує працівників

Для господарств волинського кластеру малина є «містоутворюючою» культурою, тому «Ягоди Волині» роблять ставку саме на неї. Хоча, на думку Ішмурата, бум на вирощування малини в Україні ще не сходить.

«Ті, хто займається цим бізнесом, більш системні люди, розуміють, коли ціна на неї може йти вгору й коли вниз. Враховуючи, що малина промислово плодоносить протягом семи років, і за цей період можуть виникати різні ситуації на ринку, потрібно якось утримувати «ряди», – розповів Віталій Ішмурат в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи».

Що стосується дрібних випадкових виробників, які за падіння ціни викорчовують ягідні кущі, а за зростання – садять знову, без них ринок теж не обходиться. Плюс багато хто виїхав, повсюдно брак робочих рук, адже не питання посадити 100, 200, 500 га малини, питання – як потім забезпечити її своєчасне збирання».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!