Недешевий рогатий огірок ківано накинув оком на українські теплиці

0 7 591

Ківано, або рогата диня, або ж африканський огірок – незвичний для України фрукт, але вельми привабливий. Особливо приваблює ціна цієї заморської диковинки.

В українських онлайн-магазинах продуктів плоди ківано коштують недешево. Журналістам SEEDS вдалося знайти ціну від 90 до 200 гривень за одну тільки штуку. Країнами походження вказані Франція, Нова Зеландія та Ізраїль.

Чимало в тому ж інтернеті насіння рогатого огірка. Тут ціна помітно дешевша – в межах 10 гривень за пакунок.

Рослина ця родом з тропіків – йому до смаку спека. Але і в Україні нині клімат дуже змінився. У нинішньому 2020 році потепліло настільки, що деякі аграрії півдня починають посівну вже в січні. А якщо африканський рогата огірок посадити в теплицях півдня, такий бізнес може принести досить непоганий дохід.

Найбільш широко культивується рогата огірок в Центральній Америці, Новій Зеландії, Ізраїлі.

Зовні ківано нагадує величезний перезрілий огірок з шипами. Завдовжки плід досягає в середньому 15 см. Шкірка у плода тверда і неїстівна. М’якоть – зелена, за консистенцією нагадує желе.

Африканський рогата огірок один з небагатьох екзотичних овочів, який в їжу використовується практично в будь-якому вигляді, зокрема і маринованому.

За смаком плід схожий на огірок і банан одночасно. Може вживатися як в солодкому, так і солоному вигляді. Зелені плоди ківано – альтернатива корнішонам, стиглі – смачним десертам.

Плоди ківано використовуються в солоному вигляді (для салатів) або в солодкому, як вітамінну добавку до варення, джем і десертів. Високий вміст калію позитивно впливає на роботу серця. До того ж свіжовичавлений сік рогатого огірка лікарі рекомендують при дієтичному харчуванні.

Рогатий огірок – тропічна рослина. Вирощується через розсаду. Насіння висівають в касети за місяць до висадки в грунт. Не виносить негативних температур, прямих сонячних променів і кислих грунтів.

Культура ця вибаглива, для неї однаково згубні посуха і перезволоження. Вимагає підв’язки і регулярного пасинкування. Бічні пагони прищипують, пустоцвіт видаляють. Стиглі плоди збирають у міру дозрівання, щоб наростали нові.

Період дозрівання плоду 75 – 77 днів. Ця рослина короткого дня, світлолюбна і теплолюбна, не переносить заморозків, а температури нижче 12 °С, вирощування в затінених і на закислення ділянках затримують його ріст і розвиток.

Оптимальна температура для ківано 25 °С. Якщо погода і далі буде дивувати українців своєю теплою зимою і жарким літом, африканський рогатий огірок може надовго оселитися в вітчизняних теплицях. А то й на полях південних регіонів.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!