Неймовірна розробка українців – кормовий концентрат із соняшнику виходить на світові ринки

0 404

В столиці відбувся прес-сніданок присвячений виходу інноваційного кормового концентрату з соняшнику, з рекордним вмістом білка. За словами фахівців, випуск подібного продукту на ринки – подія, яка може стати епохальною в історії розвитку світового тваринництва.

Першопрохідцем в ніші високопротеїнових кормів виступив маслоекстракційний завод з Дніпра “Потоки“. За словами директора підприємства Євгенія Ярового, розроблений в Україні продукт здатен потіснити зі світового ринку інші концентрати з сої та соняшнику, які містять менше поживних речовин.

“На відміну від білкового концентрату, звичайний шрот з соняшника містить не більше 40% протеїнів. Рівень протеїну в соєвому шроті трохи вищий – 48%. Але при цьому соєвий шрот зазвичай насичений ГМО. Наш соняшниковий концентрат “Proglot” містить 50% протеїну, і це, без перебільшення, прорив для світового тваринництва”, – підкреслює Євген Яровий.

Завод “Потоки” – перше українське підприємство, яке може запропонувати європейському ринку продукт без ГМО. Як зазначає директор компанії, незважаючи на зацікавленість в експорті інноваційного продукту, пріоритетом залишається все ж вітчизняний ринок.

“Звичайно, щоб сформувати свій реалізаційний кошик експорт необхідний. Оскільки ми планували побудувати підприємство недалеко від порту, нас цікавлять всі країни Чорноморського басейну – Туреччина, Грузія, Болгарія.

Тут можлива найцікавіша логістика, з привабливою реалізаційною ціною, адже в першу чергу, нас звичайно цікавлять ринки, які дадуть хорошу економіку. Але, хочу зазначити, що на даний момент, кращої економіки ніж та, яку дає Україна, ми не бачимо” – констатує Євген Яровий.

Сьогодні фахівці компанії розробляють технологію більш глибокого очищення на доїльному комплексі, для того щоб максимально прибрати все сміття, мінімізувати кількість клітковини, і підвищити відсоток протеїну в концентраті “Proglot”.

За словами Євгена Ярового, на поточний рік також запланована модернізація заводу. У 2018-2019 рр. підприємство переробляло близько 800 тонн соняшнику на добу. У 2020 році, прогнозується, що ця цифра збільшиться до 1400 тонн.

“На виході, в добу ми будемо отримувати 400-450 тонн високопротеїнового концентрату, 600 тонн соняшникової олії, і близько 320-330 тонн лушпиння”, – уточнює Євген Яровий. Фахівець також зазначив, що компанія планує використовувати лузгу соняшника в якості біопалива для теплової електростанції.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agri-gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!