Нестачі овочів та фруктів в Україні не буде: скільки ми за це заплатимо?

0 176

Часткова окупація південних областей помітно вплинула на плодоовочевий ринок України. Відчутною була нестача ранніх огірків та томатів, овочів борщового набору, ранніх ягод. Утім, з початком дозрівання цих культур у центральних областях, ситуація на ринку стабілізувалась. У Міністерстві агрополітики зазначають, що кризи очікувати не варто, SEEDS.

“Цього року деякі області, зважаючи на ситуацію, збільшили площі посадки овочів “борщового набору”, щоб перекрити їх нестачу через тимчасову окупацію південних областей та бойові дії на території України”,- зазначив директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

Що ж до плодово-ягідних культур в Україні завжди було перевиробництво. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби внутрішнього ринку, вважають в міністерстві.

“Через тимчасову окупацію південних територій українці дійсно можуть відчути обмежену пропозицію ранніх овочів та фруктів, але не надовго, по мірі дозрівання цих культур у Центральній, Західній, Північній Україні та від українських тепличних господарств, з затримкою два- три тижні, це питання буде вирішено”, – зауважив Ігор Віштак.

Утім ціни на кавуни та інші баштанні цього року помітно зростуть.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!