Незабаром овочі істотно подешевшають: експерти розповіли коли саме це станеться

0 173

Відчутний обвал цін на овочі в Україні почнеться не раніше, ніж з середини червня. Про це розповів експерт Економічної дискусійного клубу Олег Пендзин.

«Зазвичай ціни на продукти (на овочі – ред.) Починають обвалюватися, коли на ринок починає надходити продукція українських виробників з відкритих грунтів. До цього моменту на ринку превалює імпорт та продукція з теплиць, а там інша собівартість.

З середини червня до нас почне надходити продукція зі східних і південних областей, а також з Закарпаття і, як наслідок, ціни спочатку зупиняться, а потім покотяться вниз. Це стосується всіх овочів», – заявив він.

Він також додав, що в середині червня закінчаться весняно-польові роботи і буде зрозуміло, який урожай ми отримали.

«Якщо з урожаєм все буде добре, то ціни на продукти стабілізуються і рости не будуть. Якщо ситуація з урожаєм буде погана, як в минулому році, то зростання цін буде досить серйозним у другому півріччі», – зазначив експерт.

Також, за його словами, до середини червня олія точно не буде падати в ціні.

«Коли закінчаться польові роботи, ми будемо знати обсяг посіяного соняшнику і прогнозованого врожаю. Виходячи з цього будемо знати, скільки буде коштувати соняшник і, відповідно, кілограм соняшникової олії», – висловив свою думку Пендзин.

«Хліб як дорожчав, так і буде дорожчати – на 1-1,5% на місяць. А ось яйця поки зупинилися в ціні», – додав експерт.

 

SEEDS.org.ua за інформацією ГолосUA

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!