Незабаром в Україні запрацюють майже 3 десятки сімейних молочних ферм

1 428

В результаті реалізації проєкту “Створення сімейних молочних ферм” вже створено 17 молочних ферм в чотирьох областях України і ще 29 ферм запрацюють до кінця 2019 року. Про це повідомила фінансовий радник проєкту Людмила Іващук.

“Зараз працює 17 молочних ферм, в стадії завершення ще 29, які вже з кінця жовтня — в листопаді почнуть здавати молоко. На сьогодні проєкт діє в Рівненській, Хмельницькій, Волинській і Тернопільській областях.

Нашими партнерами є молокозаводи, з якими ми працюємо. Це Радивилівський молокозавод, “Молокія”, “Галичина”, підприємство “Хмельницька маслосирбаза”, — розповіла Людмила Іващук.

За її словами, ціна реалізації молока різна в залежності від регіону, але починається від 6 грн/л. Здорожчання молочної продукції в торговельних мережах не впливає на закупівельну ціну для виробника.

“На закупівельну ціну впливає сезонність. В осіннє-зимовий період, коли корови йдуть у запуск, кількість молока зменшується, тоді ціна більша. В літній період молокозаводи платять менше, тому є набагато більше пропозицій.

Але кількість поголів’я ВРХ скорочується у сільського населення, тому на закупівельну ціну сьогодні впливає лише той обсяг молока, який є на ринку”, — зазначає Людмила Іващук.

Щодня з 17 молочних ферм здають до 5 тис. л молока. Річний надій в середньому на одну корову становить 4 тис. л молока.

“У планах проєкту — відкрити до тисячі сімейних молочних ферм у різних областях України. Для цього потрібні донори та спонсори”, — резюмувала Людмила Іващук.

 

Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Ігор пише

    Бред сивої кобили ваші сімейні ферми. Жодна мудра людина не буде реєструватия бо розуміє , що це призведе в подальшому до оподаткування а в свою чергу прийдеться показувати дохід від і так збиткового молочаства в населення . Це потягне субсидії і.т.д. Вже настворювали кооперативів, тепер не можем дати їм ради. І скажіть чому в нас в державі ве через заднє місце. Якщо людина в дома тримає 3 корови так зразу ж її треба загнати в якесь стойло та здерти рубля . Залиште у покої одноосібні господарства які і так ледве жевріють. З такими підходами до тваринництва скоро коорів будемо дітям показувати як динозаврів в музеях.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!