Незважаючи на кризу інвестиції в агробізнес виростуть – Ярмак

0 255

Вже зараз весь світ знаходиться в найважчій економічній кризі за останні 100 років, однак на агробізнес вона вплине менше за все серед інших галузей. Про це заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час антикризової міжнародної плодоовочевої онлайн-конференціії, організованій EastFruit.

“Ми вже зараз знаходимося в найважчій економічній кризі, напевно, за останні 100 років. Зараз світ глобалізований, все дуже тісно взаємопов’язане, тому будь-яка проблема в будь-якій точці земної кулі відбивається на всіх. А зараз проблеми є скрізь – по всьому світу.

Ще одна проблема – згортання глобалізації. Багато країн обмежують експорт, деякі – імпорт. Це все призводить до цінових диспропорцій і всі втрачають гроші. Чому країни так роблять? Вони бояться голоду, і це можна зрозуміти”, – каже експерт.“Але в таких умовах відбуваються диспропорції. В одній країні один продукт може коштувати копійки, і бути невигідним для виробництва. В іншій країні він може бути ледве не золотим. І в тих країнах, де ціни на цей продукт впадуть, виробники можуть згорнути його виробництво, якщо це стане невигідним”, – підкреслив Андрій Ярмак.

“Не зважаючи на кризу інвестиції в агробізнес виростуть. Але не в усі сегменти, і овочі з фруктами не обов’язково будуть тим сегментом, куди кинуться інвестори”, – говорить експерт.

На агробізнес криза вплине менше всіх галузей, вважає економіст ФАО. “Їсти людям потрібно завжди. Але більшість споживачів кожен день стають біднішими, змінюються і звички. Споживачі хотітимуть купувати більш доступні товари.

Як же зміняться вимоги до якості наших овочів, фруктів і ягід? Якщо вчора я купував найкращу і дорогу черешню на базарі, а сьогодні у мене менше грошей, чи буду я купувати менше продукції або стану купувати продукцію іншої якості?

Думаю, що багато хто віддасть перевагу тому, щоб купити менше, але хороший продукт. Тому я б не прагнув знижувати якість продукції. Я зробив би акцент на збереженні якості”, – вважає Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!