Нічні заморозки можуть знищити майже весь врожай кісточкових культур в Україні

0 940

Директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва прогнозує, що мінусові температури в Україні, які спостерігалися на початку квітня практично по всій країні, можуть привести до втрати до 80% врожаю кісточкових культур і до 50% – ягідних культур. 

“Абрикос і інші кісточкові культури (персик, черешня і навіть деякі сорти сливи) зацвіли раніше звичайних термінів внаслідок високої температура повітря в березні. Проте з кінця березня повернулися нічні заморозки, які були згубними для квітів кісточкових культур, адже абсолютна більшість садівників України як і раніше не мають сучасних систем захисту від заморозків.

Крім того, холодна погода під час цвітіння перешкоджала запиленню садів бджолами, від чого значною мірою залежить хороший урожай кісточкових культур і їх якість”, – сказала Катерина Звєрєва.

Що стосується ягід, то УПОА отримала відразу кілька повідомлень від українських виробників лохини з приводу серйозного збитку внаслідок зниження температури повітря в кінці минулого місяця.

“Внаслідок аномально теплої зими і істотного потепління протягом березня лохина в багатьох регіонах України майже почала цвісти, однак на початку цього тижня вдарили морози. Погіршило ситуацію те, що після короткочасного потепління заморозки знову повернулися”, – зауважила Катерина Звєрєва.

Згідно з дослідженнями УПОА, найбільш постраждала лохина сорта “Чендлер”, втрати потенційного врожаю якої в деяких регіонах оцінюють більш ніж в 50%. Також істотно постраждав сорт “Дюк”, який є одним з найпопулярніших серед вітчизняних фермерів.

“Втрати по кісточкових культурах можуть досягти 80% від потенційного урожаю, по ягідним – 50%”, – зазначила директорка з розвитку УПОА.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Інтерфакс-Україна

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!