Нікому збирати: фермеру з Дніпровщини довелось переорати врожай томатів

0 1 157

Виростити гарний врожай за нинішніх погодних умов – справа непроста, непросто його і зібрати. Микола Росіцький, директор ТОВ «Екофілд» в селі Чаплинка, що в Дніпропетровській області був змушений заорати урожай томатів на одному з полів бо не знайшлися робітники на збирання.

«Ручна праця стала дорогою, – зауважив він. – Капусту, на відміну від коренеплодів, ми поки збираємо вручну, але я вже міркую, де слід підтягти паски, щоб купити спеціальну техніку. До того ж збиральників катастрофічно не вистачає, і ця ситуація з року в рік погіршується.

Приміром, цього року не знайшов людей на збирання томатів – урожай одного з полів довелося заорати. Минулого року возив робітників за 100 км в один бік. А ще ж  треба сплатити зарплату і податки на неї», – написав фермер у власній колонці для AgroTimes.

«Вирощувати овочі я став 30 років тому, капусту – 25. За цей час багато що змінилося. Наразі всім керує раціональність. Від сортів ми перейшли до гібридів, бо останні швидше нарощують масу, швидше достигають. Це дозволяє уникнути певних хвороб і шкідників, тобто застосовувати менше засобів захисту, а також добрив і води.

Пестициди вносимо лише за потреби, бо це гроші. Мінеральних добрив даємо рівно стільки, скільки потрібно рослини, і тільки після аналізу ґрунту, бо це теж гроші.

Для мене врожай – не те, що зібрав, а те, що продав. Ми продаємо майже 95% коренеплодів і капусти через мережу АТБ», – розповів фермер.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!