No-till під час зміни клімату – виклик мисленню

0 136

Практика землеробства – операції оранки, які порушують грунт, впливають на вміст вуглецю, забруднення води та використання енергії та пестицидів, і тому підхід до обробітку може мати серйозний вплив на навколишнє середовище, а також на продуктивність та рентабельність ферми. Зйомка великої картини обробытку земель може бути цінною для того, щоб кинути виклик мудрості сучасних практик і створити можливість запитати, чи існують чинні альтернативи.

Марія Джіраудо є фермером п’ятого покоління з центральній Аргентини, і нещодавно вона була нагороджена престижною премією Kleckner Award, щорічним визнанням Global Farmer Network для фермерів, які демонструютьь лідерство та візію. Марія виховувалася на фермі “no-till”. Близько 40 років тому її батько побачив, як його грунт руйнується. Він експериментував з різними методами вирощування, поки не виявив, що вкручування нового насіння безпосередньо в землю, не порушуючи його, знижує втрати грунту.

Родина продовжувала обробку “no-till” на 9,800 акрів, де вирощують соєві боби, пшеницю, ячмінь, сорго , а також тримають худобу. Як агроном Марія також консультує фермерів, які колективно володіють близько 50 000 акрів Аргентини.

Головний принцип системи – використання природних процесів, які відбуваються в грунті. Концепція відсутності полягає в тому, що традиційна плужна обробка шкідлива для природного зриву.

Гліфосфати? Більше науці не потрібні
Вона каже: “Одним з найважливіших досягнень системи є збільшення врожайності, але найкраще, щоб досягти більшої стабільності грунтів. Це ключовий момент для нашої галузі. “У нас є досвід і наукові докази, що базуються на більш ніж 30-річній практиці”.

У Європі практика “no-till” була піддана критиці за її важке використання гліфосату, який може бути знято з використання. Фермер вважає, що потрібні додаткові дослідження щодо альтернатив.

“Гліфосат був основним за його широкий спектр контролю, його низьку токсичність та залишкову активність. Було б великою помилкою заборонити використання цієї хімічної речовини, не пропонуючи кращих альтернатив. На сьогодні наука не дає всіх рішень для виробництва без гербіцидів, але ми вдосконалюємося з кожним днем, використовуючи все їх менше і менше. Це можливість для галузі. “Хоча no-till є першою технологією в системі, існує безліч інших, які можуть застосовуватися окремо або разом із часом для досягнення сталого виробництва”, – говорить Марія.

“Ми досягаємо прогресу у використанні різних культур з інтенсифікацією сівозміни (різноманітність та інтенсивність) і в тому числі покривних культур. Це підкреслює наш правильний шлях “, – зазначає фермер.

“Це дивовижно, ви навчаєтеся кожен день від природи, науки та способів вдосконалення, а не руйнування”

“Найважливішим елементом програми” no-till “є те, що вона є частиною системи. І ви повинні адаптувати її до кожної агроекологічної, комерційної, культурної потреби кожного регіону планети. “Звичайно, перший крок полягає в тому, щоб мати не тільки грунт у хорошому стані, але і підходящий сівальний верстат з потрібною вагою та правильними аксесуарами. Насіння та культури потребують іншого управління, яке полягає в традиційному сільському господарстві, від посіву до збирання врожаю. Це вимагає більшого навчання та знань, а також безперервного моніторингу для своєчасного прийняття рішень. .Значна частина змін та тенденцій в Аргентині пов’язана з Аргентинською асоціацією фермерів “No Till”, організацією з 3000 членів.

Марія говорить: “Питання у відсутності зв’язку між наукою і технічним середовищем та виробниками, і навпаки. Але єдиним бар’єром є розум людей “.

SEEDs.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!